o mnie spis wędrówek galeria polecam
kontakt

Aktualności mniej aktualne ;-)
czyli historia aktualizacji w formie bloga
Jeżeli dłuższy czas Cię u mnie nie było, tutaj sprawdzisz co zmieniło się przez czas Twojej nieobecności.


25.03.2018 r.
Dziś mała porcja zdjęć w Lokomotywowni.

02-03.02.2018 r.
Dziś relacja z przejazdu pociągiem specjalnym Wielkiej Orkiesrty Świątecznej Pomocy "Gramy, bo Lubimy".
Zapraszam!
Także na nową wrzutkę śnieżno-zimowych zdjęć do Lokomotywowni.

28.01.2018 r.
Zapraszam na relację z podróży po Borach Tucholskich pociągami Arriva RP. To ostatnia wakacyjna zaległość, choć coś z jesieni zapewne się jeszcze znajdzie.

18.01.2018 r.
Wrzutka zdjęć do Lokomotywowni z przejazdu specjalnym pociągiem WOŚP "Gramy, bo lubimy". Relacja w przygotowaniu.

8.01.2018 r.
Na dobry początek roku zapraszam w  kolejowe Bieszczady. W przygotowaniu ostatnia zaległa wakacyjna opowieść o kolejowych podróżach po Borach Tucholskich i nie tylko.

19.12.2017 r.
Początek nowej wrzutki do Lokomotywowni oraz zapowiadana  relacja z pleneru  fotograficznego z Polregio w tle.

16.12.2017 r.
Zgodnie z zapowiedzią zapaszam na III Maraton, który, jak się okaże, był maratonem nie tylko kolejowym. Być może jeszcze przed Świętami, choć nieco poza chronologią zdarzeń, ukaże się krótka relacja z pewnej fotograficzno-kolejowej imprezy.

5.12.2017 r.
Dziś kolejna wrzutka wakacyjnych zdjęć do Lokomotywowni. Ostatnimi czasy z racji kiepskiej pogody prace nad zawartością strony są prowadzone bardzo intensywnie. Z wszystkimi zaległościami mam nadzieję uporać się do końca stycznia. Tymczasem przygotowuję kolejną relację z wyprawy, a tym razem będzie to Koncertowo-Kolejowy III Maraton.

24-25.11.2017 r.
Ciąg dalszy letnich kolejowych przygód: tym razem zapraszam na Mazury.
Amatorom kolejowej fotografii radzę zaś zaglądnąć do Lokomotywowni. Są nowe foty.

11.11.2017 r.
Z okazji Święta Niepodległości zapraszam na kompletnie z nim nie związaną Świnoujską dogrywkę, czyli suplement do II Maratonu Kolejowego

30.10.2017 r.
Niewielka wrzutka zdjęć do Lokomotywowni. W przygotowaniu relacja z akcji pod roboczym kryptonimem "Świnoujście Rewanż" ;-)

27.10.2017 r.
W ten weekend zapraszam na relację z zawieruszonej w archiwum jednodniowej zimowej podróży kolejowymi szlakami Pomorza Zachodniego.

21.10.2017 r.
Dziś tylko drobne organizacyjno-nawigacyjne zmiany, głównie na stronach dotyczących kolei.
Wkrótce relacja z zapomnianej i cudem odnalezionej w archiwum zimowej jednodniówki.

14.10.2017 r.
Zapraszam dziś na opowieść o czerwcowym
II Maratonie Kolejowym, w czasie którego podróżowałem m.in. najdłuższą bezpośrednią relacją na polskiej kolei.
Dalsze intensywne prace trwają, zatem kolejne teksty i zdjęcia pojawią się niebawem.

21.09.2017 r.
Dziś ostatnia relacja z cyklu jednodniówek. Dlaczego ostatnia? Bo jak dotąd pozostałe tegoroczne podróże były dwu- lub kilkudniowe. Jednodniówki wrócą zatem za czas jakiś. Zapraszam zatem na wycieczkę do czeskiego Bogumina.

10.09.2017 r.
Wakacje za nami, mnóstwo materiału do opracowania, tymczasem w nasz dom znów uderzył meteoryt. :-( Sytuacja wydaje się opanowana, ale przez jakiś czas to głównie ja będę się nim zajmował. A zatem chwilowo plecak na kołku, aparat w szufladzie, a redakcja strony w miarę wolnego czasu. Dziś zapraszam na krótką relację z przygodowej podróży do Wrocławia.

25.07.2017 r.
Dziś obiecana zaległość w postaci relacji z wiosennego polowania na bombowce.
Letnie miesiące wykorzystuję bardzo intensywnie na kolejowe podróże. W ciągu jedynie lipca i sierpnia przejechałem niemal 10 tys. km. Na pewno znajdzie to odzwierciedlenie na stronie, ale...
PO WAKACJACH
Tymczasem! :-)

19.06.2017 r.
Dodałem niemal 360 nowych zdjęć do galerii, a to oznacza uprzednią ich obróbkę w liczbie około 1200. Mam dość! 9 dni niemal non stop przed monitorem... Czas na urlop, wakacje czy jak tam to nazwiemy. W ich czasie prócz zbierania nowych materiałów postaram się może zamieścić jakieś zaległe słowo pisane.

14.06.2017 r.
Oprócz nowych zdjęć w galerii pojawiły się także nowe hasła i aktualizacje w Leksykonie. To efekt ostatnich wypadów w okolice Konina, gdzie polowałem na "krokodyle" i Żmigrodu, gdzie na torze doświadczalnym ustrzeliłem dwie świeżynki ;-). Udało mi się także sfotografować na szlaku jedyną czynną lokomotywę ET40. Zdjęcia tymczasem w leksykonie, wkrótce więcej w galerii.

11.06.2017 r.
Począwszy od dziś sukcesywnie będą się pojawiać nowe zdjęcia w Lokomotywowni, bo materiału z kilku wyjazdów jest mnóstwo. Problemem jest tylko czas niezbędny na jego opracowanie, bo pogoda nie zachęca do siedzenia w domu przed komputerem. Ukaże się zapewne także relacja z II Kolejowego Weekendu z PKP IC oraz kilku krótkich wypadów.
Proszę o cierpliwość. :-)

26-29.04.2017 r.
Kapryśna wiosenna pogoda zweryfikowała nieco wspomniane niżej plany. Jest zatem czas na pracę przy stronie.
Zapraszam na kolejową wycieczkę do Wisły
i do obejrzenia nowych zdjęć w Lokomotywowni

13.04.2017 r.
Zgodnie z obietnicą dziś relacja z rekordowej trasy. Prawie 700 km z powrotem w miejsce startu.
Nadeszła wiosna, a z nią początek czasu realizacji tegorocznych planów. Stąd na stronie w najbiższym czasie ruch może być nieco mniejszy niż w okresie zimowym. Jednak na pewno nie będzie to martwa cisza.

07.04.2017 r.
Chwilowy zastój na stronie to głównie efekt marcowych częstych i dalekich fotograficznych łowów, z których trofea (w tym sporo rzadkich okazów) można od dziś zobaczyć w Lokomotywowni. Relacja z ostatniej jednodniówki ukaże się na dniach.

19.03.2017 r.
10-letni twardziel w jakiś czas po transplantacji do nowego kompa zastajkował. Na szczęście straty były niewielkie i do odtworzenia. Jednak troszkę pracy na marne poszło, bo uszkodzone na nim pliki znalazły sie również w backupie.
Tymczasem nowa mała wrzutka do lokomotywywni, a relacja z kolejnej jednodniowki na skutek dyskowych perturbacji musi znów powstać od zera :-/

10.03.2017 r.
Dziś walentynkowa wycieczka na Przełęcz Sieniawską. Kolejowo-fotograficzny plener w zimowej scenerii, chyba ostatniej tego roku.

1-12.03.2017 r.
Przedwiosenne sprzątanie na dyskach zaskutkowało kolejną małą wrzutką do Lokomotywowni.
Tam i z powrotem, czyli jedziemy do Jasła pociągiem "Kręcimy się!" Wielkiej Oriestry Świątecznej Pomocy. I oczywiście wracamy.

24.02.2017 r.
Przyspieszenia ciąg dalszy. Dziś pojedziemy do Przemyśla, bo złowić ukaiński pociąg z Kijowa.

19.02.2017r .
Dziś zapraszam na kolejne listopadowe kółeczko, tym razem przez Kielce, Częstochowę, Lubliniec i śląską aglomerację.

13.02.2017 r.
Pora przyspieszyć, bo wiosna tuż, tuż.
Dziś relacja z listopadowego kółeczka, którego celem była wizyta w Nysie

09.02.2017 r.
Nagroda dla cierpliwych: wykonany już z pomocą nowego kompa wsad do Lokomotywowni.
A ja zabieram się teraz za pisanie.
Efekty wkrótce.

21.01.2017 r.
Z głębokim żalem zawiadamiam, że po 12 latach wiernej i rozsądnie awaryjnej służby oddał ducha mój stacjonarny komputer. :-(...
Próba reanimacji spełzła na niczym.
Do czasu znalezienia godnego następcy prace nad stroną nieco zwolnią, bo laptopy, netbooki, notebooki i inne -booki nie pasują do mojej klawiatury i monitora ;-)

18.01.2017 r.
Porcja nowych zdjęć w Lokomotywowni związana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, ale nie tylko.

09.01.2017 r.
Dziś zapiski z kolejowej wycieczki do Wrocławia, a nawet nieco dalej.
Zapraszam!

06.01.2017 r.
Przeprowadzka zdjęć z gugla zakończyła się sukcesem. Zostały mi tam tylko mapy, ale i z tym problemem się za jakiś czas uporam. Teraz wracam do działań nieco bardziej merytorycznych. Wkrótce kolejna relacja z kolejowej jednodniówki.

16.12.2016 r.
Zgodnie z obietnicą zapraszam na kolejny odcinek kolejowych jednodniówek. Tym razem odwiedzimy ziemię świętokrzyską i śląską.
Zakulisowo - z obawy o wprowadzanie kolejnych "wspaniałych" udogodnień, dzięki którym m.in. niedawno znikła z relacji część panoram, trwa sukcesywna wyprowadzka zdjęć z gugla. To praco- i czasochłonne, ale pozwoli na niezależność od kaprysów żarłocznego molocha.

9.12.2016 r.
Przeziębienie nie odpuszcza, można wręcz powiedzieć, ma się dobrze. O wiele lepiej niż ja.  Jednak zgodnie z obietnicą zapraszam do lektury kolejnej dłuższej relacji z sześciodniowego wakacyjnego kolejowego wyjazdu na północ Polski.
To nie koniec na ten rok! Mam nadzieję...

6.12.2016 r.
Na Mikołaja prezent w postaci początku nowej wrzutki zdjęć do Lokomotywowni.
Niestety zmogło mnie solidne przeziębienie, które spowalnia wszelkie prace :-(
Mam jednak nadzieję zdążyć z relacją z Pomorza, Warmii i Kujaw do 10 grudnia.

26.11.2016 r.
Leksykon cały czas pęcznieje, a ja zapraszam na    następną    jednodniówkę,    tym     razem z Kolejami Śląskimi w Dniu bez samochodu.
BTW, relacja z P,W i K jest już  gotowa, czeka tylko na korektę, redakcję i... :-D
Przyspieszenie to efekt kiepskiej jesiennej aury.

12.11.2016 r.
Jesień paskudna, więc mamy ruch na stronie: nowe hasła w kolejowym leksykonie, od dziś sukcesywnie nowe zdjęcia w Lokomotywowni, a w przygotowaniu relacje z letniej kolejowej podróży po Pomorzu, Warmii i Kujawach oraz następnych kolejowych jednodniówek. Zapraszam!

8-9.11.2016 r.
Powstał nowy dział w sekcji kolejowej  –  kolejowy leksykon, w którym sukcesywnie będę zamieszczał wyjaśnienia niektórych określeń i zwrotów używanych w relacjach. Nowością jest też pierwsza z nowgo cyklu relacji z  kolejowych jednodniówek.
Zapraszam do lektury!

28.09.2016 r.
W oczekiwaniu na kolejną relację pisaną, sukcesywnie od dziś do Lokomotywowni dodawane będą zdjęcia z tegorocznej podróży po Austrii. Mocno się tam zaczerwieni od lokomotyw i nie tylko lokomotyw austriackich kolei i kolejek

20.09.2016 r.
Zapowiadana od dawna relacja z kolejowo-weekendowej podróży po Polsce
już jest!
Zapraszam do czytania.

25.08.2016 r.
Od dziś sukcesywnie będą dodawane nowe zdjęcia do Lokomotywowni.
Obiecana relacja jest napisana, czeka jeszcze na redakcję.
To na pewno nie wszystko, bo wakacje były (są) intensywne. Tylko qrna czasu na wszystko mało, a roboty huk...:-/
P.S. do tego pogoda też nie daje popracowac w spokoju i ciągle z domu wyciąga :-p

10.06.2016 r.
Dziś nowe filmy, a wkrótce relacja z kolejowego weekendu, w czasie którego udało mi się przejechać 3500 km po polskich szlakach.

14.05.2016 r.
Kolejna wrzutka świeżych kolejowych zdjęć i filmów, również z drobnego wypadu zagranicznego.
Zapraszam do Lokomotywowni!

27.04.2016 r.
Choć wiosna nie rozpieszcza temperaturami (a może właśnie dlatego), spora porcja świeżych kolejowych zdjęć i filmów.
Zapraszam do Lokomotywowni!

12.04.2016 r.
Dziś 12 nowych filmów. Świeżo zmontowane, choć większość to materiały z zeszłego roku ;-)
Zapraszam!

21-23.03.2016 r.
Wiosenna (choć za oknem ponura jesień) porcja nowych zdjęć w Lokomotywowni oraz nowe filmy. Jeszcze cieplutkie ;-)

4.03.2016 r.
Kolejna wrzutkla zdjęć do Lokomotywowni połączona z uzupełnieniem informacji o producentach i typach taboru

24.02.2016 r.
Dziś cztery nowe filmy w Lokomotywowni.

21.02.2016 r.
Z dawna obiecywana, nietypowa, ze szczególną dedykacją. Już jest.
ZAPRASZAM!
Czas na kolej, kolej na czas

17.02.2016 r.
Za kilka dni ukaże się od dawna zapowiadana relacja z kolejowej włóczęgi po Polsce, jaką odbyłem zeszłego lata. Będzie inna niż wszystkie dotychczasowe. Tylko tyle mogę zdradzić. Przygotowania są na ukończeniu.

11.02.2016 r.
Kolejna wrzutka zdjęć do Lokomotywowni. Same świeżynki, jest i parę ciekawostek.

29.01-03.02.2015 r.
W Lokomotywowni znalazły się nowe, ale za to mocno zaległe filmy z Parowozjady 2015 w Chabówce, ale nie tylko.

14-15.01.2016 r.
Nowe zdjęcia w Lokomotywowni

28.11.2015 r.
Począwszy od dziś sukcesywnie uzupełniana będzie galeria w Lokomotywowni. O dalszych planach trudno mi pisać z racji nowych zawirowań w bojach z kitlarzami... Chciałbym opisać swoją kolejową wycieczkę z przygodami w kujawsko-pomorskie. Czas pokaże...

23.10.2015 r.
Dziś dwa nowe filmy. Jesienna świeżynka i lekko zleżały z późnej wiosny.

23.10.2015 r.
Wszystkie zdjęcia zostały dodane do Lokomotywowni. Filmy będą się pojawiać, ale w miarę czasu i różnych innych czekających mnie okoliczności...

05.05.2015 r.
Od dziś sukcesywnie będę dodawał nowe zdjęcia do Lokomotywowni. Pojawiła sie tam nowa osobna kategoria - spalinowe zespoły trakcyjne. W miarę wolnego czasu będę dodawać i filmy. Muszę się z tym wyrobić do końca miesiąca, a potem... zobaczymy :-/

30.09.2015 r.
Pojawiły się nowe filmy z czego jeden mocno archiwalny. Mnóstwo kolejowych zdjęć czeka na opracowanie i umieszczenie w Lokomotywowni. Mam nadzieję, że pojawi się także kilka relacji z kolejowych wyjazdów.
Ale to wszystko wymaga czasu...

28.07.2015 r.
Pora wakacyjna, czas wyjazdów, ale i czas na robienie zdjęć. Efekt - nowa porcja z kilku ciekawych i malowniczych miejsc w Lokomotywowni i spora ilość materiału filmowego na dysku (niestety dopiero do obrobienia). A tekst o Pendolino czeka... :-/
...już nie czeka. Chwila mobilizacji i jest :-D Pendolino - pierwsze wrażenia

18-19.06.2015 r.
Czyszczenie archiwów skutkuje nowymi zdjęciami w Lokomotywowni we wszystkich kategoriach oraz drugą częścią filmowej relacji z przejazdu pociągu retro.

15.06.2015 r.
W sali kinowej znajdziecie pierwszy film z przejazdu pociągu retro na trasie Chabówka -  Nowy Sącz. Dużo pary, dymu, świstu i stukotu oraz temu podobnych atrakcji.
W przygotowaniu jest krótki atrykuł o podróży Pendolino.

08-14.06.2015 r.
W lokomotywowni znalazło się kilka ciekawostek i rzadkich oraz unikalnych rodzynków lokomotyw spalinowych  ustrzelonych w ciągu ostatniego półtora miesiąca na normalnych i szerokich torach, a także nowe zdjęcia, w tym również rzadkich  lokomotyw elektrycznych
i elektrycznych zespołów trakcyjnych

27-31.05.2015 r.
Zgodnie z obietnicą w Lokomotywowni pojawiła się Sala kinowa z pierwszymi filmowymi wprawkami. Dodałem równiez nowe zdjęcia innego taboru oraz infrastruktury.  Zapraszam!

26.05.2015 r.
Świeżynki z przejazdu pociągu retro na trasie  Chabówka - Nowy Sącz - Chabówka w hangarze z parowozami

17.05.2015 r.
Nowe zdjęcia EZT
W planch jest kolejny hangar, tym razem z kolejowymi filmami. Ale że mój dorobek jest póki co niewielki, a jego jakość też pozostawia  co nieco do życzenia, będę prosił o wyrozumiałość ;-)

27-30.04.2015 r.
Dodalem nowe zdjęcia
elektrycznych zestawów trakcyjnych oraz budowli i infrastruktury,  a także lokomotyw spalinowych,
a 06.05.2015 r. lokomotyw elektrycznych

25.04.2015 r.
Dodalem nowe zdjęcia lokomotyw elektrycznych do lokomotywowni

13-17.04.2015 r.
Sukcesywnie są dodawane nowe zdjęcia do lokomotywowni. Cała ich masa czeka na swoją kolej – nomen omen ;-)
Ale po kolei – jak powiedział  prezes PKP IC, likwidując kolejne połączenia TLK  ;-)

03.04.2015 r.
Tuż po Primaaprilisie zapraszam na tymczasem ostatni, piętnasty odcinek Beskidu Wyspowego – Wierzbanowska Góra.
"A co bedzie dalej? A kto to wie...?"
;-)

27.03.2015 r.
Zbliżamy się do końca wędrówek po Beskidzie Wyspowym,. Dziś zapraszam na odcinek czternasty, przedostatni – zimową Mogielicę.
Ostatni jeszcze przed Wielkanocą.

21.03.2015 r.
Z okazji pierwszego dnia wiosny zapraszam na trzynasty (i mam nadzieję nie pechowy) odcinek poświęcony Szczeblowi

7.03.2015 r.
Dwunasty, nieco dłuższy odcinek Beskidu Wyspowego to wędrówka od Jeziora Rożnowskiego do Myślenic

16.02.2015 r.
Dodałem suplement do bicyklowej historii. Kilka zdjęć i słów oraz krótki filmik na temat trójkołowca.

11.02.2015 r.
Dziś jedenasty, a więc Beskidu Wyspowego część jedenasta - Łopusze Wschodnie i Zachodnie

30.01.2015 r.
Dziesiąty odcinek relacji z wycieczek w Beskid Wyspowy - przyokolicznościowy wypad na Kamionną

28.01.2014 r.
Dziś nowe zdjęcia w Lokomotywowni
Wkrótce nowy odcinek Beskidu Wyspowego

14.01.2015 r.
Dziewiąty odcinek Beskidu Wyspowego to krótki rodzinny spacer na Mogielicę

12.01.2015.r
Nowe zdjęcia w Lokomotywowni

19.12.2014 r.
Lektura na weekend!
Zapraszam na kolejny, ósmy już odcinek poświęcony wycieczkom w Beskid Wyspowy, wzbogacony tym razem o fragment Beskidu Sądeckiego. Modyń, Cichoń, Mogielica, Ćwilin
A jutro, czyli 20.12 wrzutka nowych zdjęć do Lokomotywowni

11.12.2014 r.
Jeżeli interesują Cię kolejowe klimaty zapraszam do Lokomotywowni. Znajdziesz tam zdjęcia kolejowego taboru oraz obiektów związanych z kolejową infrastrukturą.
Jeśli nie, to przyjdzie poczekać na kolejny, tym razem nieco dłuższy, ósmy odcinek Beskidu. Wyspowego. Myślę, że jeszcze w tym roku...:-)

05.12.2014 r.
Trwają intensywne prace nad kolejowymi galeriami w lokomotywowni, a tymczasem zapraszam do powrotu w Beskid Wyspowy. Dziś odcinek siódmy - noworoczny Kamiennik.

03.12.2014 r.
Dziś nie o górach, nie o wędrowaniu i raczej dla psiarzy. Odszedł nasz Przyjaciel, a i towarzysz niektórych górskich eskapad. A że zamiast dwóch nóg miał cztery łapy? I co z tego? Dla nas był takim samym człowiekiem jak każdy z nas. Zresztą przeczytajcie sami - Przyjaciel
(tekst ukazuje się z miesięcznym opóźnieniem wynikającym z problemów z dyskiem twardym)

02.12.2014 r.
Po zmianach w google maps, gdzie sztaby ludzi siedzą i kombinują jak "ułatwić" wszystkim życie, mapy mogą się wyświetlać niewyśrodkowane. Nieco czasu zajmie mi doprowadzenie ich do porządku. Poza tym mapy mogą się nie wyświetlać na starszych wersjach przeglądarek. Chwała racjonalizatorom! Zwłaszcza tym z pod znaku na g... :-/

30.11.2014 r.
Ufff....
Udało się wszystko uratować, choć było to bardzo, bardzo kosztowne. I psychicznie i finansowo :-/
Rada na dziś - RÓBCIE KOPIE ZAPASOWE! Mój wspaniały i pancerny (przynajmniej w teorii) przenośny dysk Transcend StoreJet posiadający różne wojskowe certyfikaty okazał się mocno przereklamowany. Jak się zresztą przy okazji przekonałem, wewnatrz siedział zwykły laptopowy 2,5 calowy dysk Samsunga... No comment.
A że dysk miał być tak cudowny i odporny, nie było kopii plików na innych nośnikach...
Tak czy inaczej dane zostały odzyskane (i tym razem podwójnie zabezpieczone przed ponowną utratą), ruszam zatem dalej z robotą. Choć na początek (za kilka dni) będzie coś zupełnie nie w temacie gór i raczej na smutno. Odszedł nasz czworonożny Przyjaciel i członek rodziny...

18.11.2014 r.
Przerwa w ukazywaniu się kolejnych odcinków jest efektem awarii dysku z całym archiwum fotograficznym i tekstowym. Jeżeli uda się  odzyskać dane, ruszam dalej. Jeżeli nie, niestety nie będzie takiej możliwości, bo bez zdjęć sam tekst nawet powtórnie napisany nie będzie już tak ciekawy...

30.10.2014 r.
Odcinek szósty - Mogielica, Krzystonów

24.10.2014 r.
Odcinek piąty - Jasień, Krzystonów

15.10.2014 r.
Odcinek czwarty - Ciecień

6.10.2014 r.
Odcinek trzeci - Lubogoszcz

30.09.2014 r.
Odcinek drugi - Ćwilin i Śnieżnica

22.09.2014 r.
Pierwszy odcinek Beskidu Wyspowego (Luboń znany już z letniej sześciodniówki w Hubie się nie liczy) w pierwszy dzień jesieni.
I dokładnie w dwa lata od opisywanej wycieczki.
Czyli jutro. Zapraszam! :-)

13.09.2014 r.
Szykuje się coś bardziej przeglądowego - seria jedno i kilkudniowych wycieczek po Beskidzie Wyspowym. Prawdopodobnie będzie się ukazywała sukcesywnie w odcinkach. Początek może jeszcze we wrześniu.

1.09.2014 r.
Na pocieszenie po właśnie skończonych wakacjach proponuję kilka wycieczek po czterech pasmach górskich i nie tylko, jakie odbyliśmy latem 2012 roku.

28.08.2014 r.
Wakacje właśnie się kończą, a mnie przypomniały się te z przed 2 lat. Na dniach ukaże się relacja z kilkudniowego pobytu w okolicy Zalewu Czorsztyńskiego.

8.07.2014 r.
Zapraszam na szlak Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Miłej lektury :-)
Są dalsze plany.
Być może oderwiemy się od ziemi...

27.06.2014 r.
Relacja z przemarszu szlakiem kolejki bieszczadzkiej napisana, trwa wybór i obróbka zdjęć.
Jeszcze trochę cierpliwości...

8.05.2014 r.
W ramach przerywnika między podróżami krótki artykuł na temat rowerów w moim zyciu ze szczególnym uwzglednieniem oststniego - Czarnej poziomki (zwanej też panterą ;-))
 
25.04.2014 r.
Relacja z trasy Karpackiej Kolei Transwersalnej  gotowa. Zapraszam do lektury. :-)

25.04.2014 r.
Relacja z przejścia KKT jest na ukończxeniu. Przewiduję jej publikację jeszcze w tym tygodniu. W planach opowieść o przejściu wzdłuż linii Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej.

8.04.2014 r.
W przygotowaniu jest relacja z przejścia nieczynnym odcinkiem linii Karpackiej Kolei Transwersalnej z N. Sącza do Chabówki.

25.02.2014 r.
Trwają prace nad modernizacją strony.
Aktualizacje opisywane będą na bieżąco w spisie wędrówek.

18.01.2014 r.
Po wielu zmaganiach z przeciwniościami relacja z Lofotów jest gotowa.
Zapraszam do lektury
Przy okazji nastąpiło kilka kosmetycznych zmian w wyglądzie strony.

8.01.2014 r.
W końcu jakiś ruch w intetresie. Lofoty są na ukończeniu, a tymczasem zapraszam do lektury artykułu z  jednodniówki do norweskiego Sandefjord. 

5.11.2013 r.
Ciepły październik spowodował poważny zastój w pracach nad relacjami. Co tu dużo mówić, jestem w lesie, ale pogoda właśnie sie spsuła, więc jest szansa... ;-)

29.09.2013 r.
Artykuł o podróżniczych patentach już gotowy.

25.09.2013 r.
Wprowadziłem pewne kosmetyczne zmiany na stronie i dodałem mapy Szlaku Orlich Gniazd.
W przygotowaniu reszta map i artykuł na temat podróżniczych patentów, a w nieco dłuższej perspektywie relacja z Norwegii.

27.06.2013 r.
Mapy GSB gotowe. Stopniowo będę o nie modyfikował  pozostałe relacje.

23.06.2013 r.
Trwają prace nad wzbogaceniem relacji o odpowiadające im mapy w Google Maps. Zaczynam od GSB. Próbka we wstępie do relacji.

22.03.2013 r.
Za oknam głęboka zima, a my już planujemy wakacje. Idziemy na całość. Bilety są kupione.
Fiordy będą nam jadły z ręki ;-) Choć to na pewno nie koniec planów...